מרכזי גמילה בישראל

מה זה מכון / מוסד גמילה?

מכון או מוסד גמילה הוא מרכז מקצועי ו\או שיקומי שנועד לסייע למכורים להיגמל מהתמכרותם.  ישנם סוגים רבים של התמכרויות כגון עישון, אלכוהול, סמים, הימורים, אינטרנט, סוכר ועוד. רוב המכונים מטפלים במכורים לסמים ועישון. במקרים של תהליך גמילה גופנית התהליך חייב להתבצע תחת פיקוח רפואי ובאמצעות אנשי מקצוע שהוכשרו לטפל במכורים ולסייע להם להתמודד עם שלבי הגמילה השונים, לעתים תוך כדי הסתייעות בטיפול תרופתי קצר מועד להקלת ההתמודדות עם תסמיני הגמילה.

כיצד פונים לקבלת טיפול בהתמכרות לסמים /אלכוהול?
האדם המכור או בני משפחתו יכולים לפנות ישירות אל גורמי הרשויות המקומיות, לצורך אבחון, גמילה, טיפול ושיקום. בנוסף גורמים רפואיים אחרים כגון רופא משפחה, מחלקות לרפואה דחופה ומרפאות לבריאות הנפש יכולים להפנות אדם כזה לטיפול במסגרות הללו.

רישוי ופיקוח

על-פי חוק במדינת ישראל כל מוסד או גוף המטפל במכורים לסמים ו\או אלכוהול מחויב בהפקת רישיון להפעלתו, הרישיון מונפק ע"י משרד הבריאות.
חשוב לוודא טרם הגעה למרכז הגמילה כי המוסד / מרכז הוא בעל רישיון כחוק, ופועל בכתובת שעבורה ניתן הרישיון להפעיל את המוסד (יש לוודא שהרישיון בתוקף).
המוסדות המפוקחים על-ידי משרד הבריאות מחויבים להעסיק צוות מקצועי שהוכשר להתמודדות עם מכורים, ובשמירה על סודיות רפואית על פי חוק. .

רשימת מוסדות ומרכזי גמילה בישראל

רשימת מוסדות ומרכזים לטיפול בנפגעי סמים הפועלים כחוק בעזרת רישיון משרד הבריאות
רשימת מוסדות ומרכזים לטיפול בנפגעי סמים הפועלים ללא רישיון משרד הבריאות
מוסדות ומרכזי גמילה בעלי פרופיל פעיל באתר דיונון

ברשימה הבאה תוכלו למצוא את מוסדות ומרכזי גמילה לטיפול בנפגעי התמכרויות שנרשמו לאחרונה לאתר דיונון. ע"י לחיצה על אחד מהמוסדות ברשימה תוכלו לקרוא יותר על המקום, הצוות, דרכי הטיפול, דרכי יצירת קשר, להגיב ולתת חוות דעת על המוסד, ועוד..

ניתן לצפות בכל המוסדות הרשומים שאומתו ע"י צוות אור הדרך, ההרשמה כמוסד גמילה בחינם וללא עלות.

%d בלוגרים אהבו את זה: